Your browser does not support JavaScript!
歷任校長

 

任期 校長
第一任
2000.08.01~2001.07.31
郭生玉
第二任
2001.08.01~2008.01.31
朱文雄
代理校長
2008.02.01~2008.08.31
伍木林
第三任
2008.09.01~2009.07.31
陳建勝
代理校長
2009.08.01~2010.04.30
蔡易縉
第四任
2010.05.01~2013.04.30
楊順聰
代理校長
2013.05.01~2013.07.31
戴文雄
第五任
2013.08.01~2015.07.31
陳響亮
第六任
2015.8.1~2018.07.31
許光華

代理校長
2018.8.1~2019.01.31

戴文雄
第七任
2019.02.01~迄今
戴文雄